מאמרים

טיסה ותיסע לטורקיה

בני אדם צעירים נוטים ואוהבים, ממש כמו אלה המבוגרים יותר, לצאת או לפחות לחלום ולרצות לצאת לטיולים ונופשים רבים ככל האפשר, ובכמה שיותר אתרים ויעידם ברחבי העולם. כמובן, בעולם של בני אדם ואופנות מתחלפות, ישנן יעדים אשר נחשבים פופולריים ובזרם המרכזי לעומת יעדים המוכרים הרבה פחות ונחשבים לאקזוטיים או קשים יותר לטיול ותיור. יעד אחד מתוך כל רשימת היעדים האינסופית המוחזקת בכיסו הרחב כתהום של העולם, יעד שהינו פופולרי מאוד ואפשר בהחלט לומר במקרים רבים שבצדק, הרי זו טורקיה הקסומה.

טוריקה, מדינה הנושקת לאירופה אך נחשבת בכל זאת כחלק מאסיה, ממש על התפר בן מבחינה היסטורית ותרבותית והן מבחינה גיאגרפית, כללה וכלל איננה רחוקה ממדינת ישראל. זוהי כבר אחת הסיבות המרכזיות לכך שישראלים כה רבים נוהגים ללכת כבר עשרות שנים לבלות, לנפוש ולטייל במדינה זו. הטיסה זולה, זולה הרבה יותר מבניית דקים בבית החדש או עריכת בת מצווה בשרון לילדה האהובה שהגיעה לגיל מצוות. כרטיס טיסה זול זו תופעה נדירה יחסית בעולם המודרני, עולם בו טיסות הפכו למותרות מאחר וחברות התעופה דורשות סכומים גבוהים מאוד עבור כמעט כל יעד ברחבי העולם. זוהי מעלה אחת ראשונה, ומאוד משמעותית לאנשים צעירים שברוב המקרים אינם מחזיקים בממון רב.

נכון, לאור כל מיני אירועים והתכתשויות מילוליות ואף פיזיות בין ישראל לטוריקה דעכה הנהירה של הישראלים לחופשות וטיולים בטורקיה המופלאה, אך לאט לאט הביקוש והנטייה חוזרים לתודעה ולשוק הישראלי- טורקי. טוב שכך, הרי חבל לוותר על יעד עשיר, נוח וקסום שכזה לאור וויכוחים של פוליטיקאים שאינם בהכרח נוגעים בחיים ובבחירות האישיות של כל אדם צעיר בחייו וברצונות לחיות חיים מהנים ולבלות.

המשך מאמר