מאמרים

כשאנרגיית החיים גבוהה - המשך למאמר

הדחף הזה להצטופף בין צעירים רבים אחרים, נשים וגברים, לנוע במרחב, להתרוצף בסדר מסוים לצלילי מוזיקה כלשהי, כל תופעות ומצבים אלה מאוד מושכים את רוחו ואת גופו של אדם צעיר ולכן אפשר לראות בפירוש, ברחבי כל עיר אליה מגיעים בעולם, עד כמה מועדונים ואתרי מסיבות מלאים באנשים צעירים נלהבים.

זה מתבטא גם בצורך העז והמשיכה שגדולה הרבה יותר אחר חומרים מעולם הסמים וכל הנושק לעולם זה. אם זה עישון מריחואנה, צריכת קוקאין או שתיית אלכוהול בכמויות, אדם צעיר יכול מאוד בקלות למצוא עצמו צורך ומתנסה בכל אותם חומרים אשר נחשבים בעיניי רוב רובה של התרבות למסוכנים ובעלי השפעה שלילית לטווח הקרוב והרחוק. האנרגיה גבוהה, הרצון לחקור את הגוף, את התודעה ואת העולם דרך זכוכיות מגדילות ועדשות צבעוניות ובלתי מעוגנות במציאות גובר על הפחד של אנשים צעירים מהסכנה וההשפעות הפיזיות והנפשיות של כל אותם חומרים, ומכך נגזר שהם צורכים ומשתמשים בחומרים המדוברים. זהו לא מקום של שיפוטיות, רק העברת עובדות וניסיון לעגן את המניעים לתופעות אלה במציאות.

לאור כל אותן אנרגיות ודרכי התמודדות ובילוי בחייהם של אנשים צעירים, אדם בגיל זה יכול למצוא עצמו מרגיש כמו פיגום תלוי מתהום בעולם בו מבוגרים רבים מסתכלים עליו כחיזר, ומנגד אדם צעיר יכול להרגיש כחוד החנית של קדמת המין האנושי והחקר של העולם ושל עצמו. הכל עניין של תחושת חופש, תחושת פיתוח עצמי ויחד עם זאת לקיחת צעדים באחראיות אישית, אהבה עצמית ואהבה לזולת.

חזרה לחלק ראשון