מאמרים

כשאנרגיית החיים גבוהה

צעירים יכולים להיות חסרי מנוח, חסרי מעצורים, חסרי שקט וממש על קוצים אשר אינם מאפשרים להם לנוח ולהשאר בנקודה אחת, סטטיים. זה נכון במקרים רבים כשמסתכלים על אדם צעיר במקום עבודתו, נכון כשבוחנים מערכות יחסים שאדם צעיר מנהל, בין אם מערכות יחסים רומנטיות ואינטימיות ובין אם מערכות יחסים עם חברים או עם משפחה. כמו כן, תופעה זו מאוד מודגשת, מורגשת ונכונה גם כשמדברים על צורות הבילוי והנופש של אותן נפשות צעירות ומלאות באנרגיית החיים.

לאור נסיבות ותופעות אלה, לא מפתיע שצורות הבילוי המועדפות על אנשים צעירים הן שונות מאוד מאלה של ילדים קטנטנים או אנשים הנחשבים כבר למבוגרים, אלה המיושבים ויציבים יותר בדעה וברגש. כאמור, אפשר לראות עד כמה זה נכון גם במקומות עבודה, לדוגמא, כשאדם צעיר ישמח לעבוד בעבודות פיזיות הרבה לפני אדם שמבוגר יותר, היעדיף להמצא במשרד ברוב המקרים. אם אלה עבודות כמו בנייה בה יש לערבב בטון או לתלות פיגום תלוי, אם זה עסק של מדביר מורשה המעלה ומוריד ציוד מדירה אל הרכב, מטהר דירות ובתים ביסודיות ובכל פינה, יש משהו בפיזיות שמאפשר לשרוף את האנרגיה של הצעיר ולהפוך אותו למיושב מספיק בכדי שלא יעלה בו הצורך לפורק את האנרגיה בדרכים פחות חיוביות.

במה זה מתבטא בצורות הבילוי? ובכן, ראשית כל, אפשר לקחת מסיבות, לדוגמא. אנשים צעירים נוטים לצאת ולהופיע במסיבה בכל הזדמנות שרק נקראת בדרכם. אם זו מסיבת ריקודים, מסיבת תחפושות, מסיבה בטבע או במועדון סגור ורחב מימדים. http://www.aviv-gvahim.co.il/.

המשך מאמר